Nie znaleziono

Hobby na świeżym powietrzu - jak zdrowo i przyjemnie spędzać czas.

Brak podtytułu

24 luty 2016


Avatar Mateusz Magier

Gry komputerowe, telewizja i inne "statyczne" zainteresowania co prawda mogą sprawiać przyjemność, istnieją jednak hobby o wiele bardziej pożyteczne dla nas i dla naszego organizmu.

×

Umieść na stronie

Skopiuj poniższy kod i wklej na swojego bloga lub stronę, aby również Twoi użytkownicy mogli cieszyć się tą listą rankingową!

Tak będzie ta lista wyglądać na Twojej stronie

Opcje

Pokaż mniej

Sortuj:

1Sporty zespołowe

(4)
(0)
Piłka nożna, koszykówka, siatkówka albo inne sporty zespołowe z pewnością okażą się doskonałą frajdą i niezastąpionym sposobem zintegrowania się np. z nowo poznanymi osobami. Korzyści odniosą również nasze zdrowie, kondycja i samopoczucie.

2Bieganie i spacery

(6)
(0)
Jogging jest jedną z najbardziej pożytecznych dla naszego ciała aktywności. Formą ruchu polecaną szczególnie osobom, które nie mogą sobie pozwolić na wysiłek związany z bieganiem (np. ze względów zdrowotnych) są szybkie spacery.

3Ogrodnictwo

(4)
(0)
Badania pokazują, że wykonywanie prac ogrodniczych może pozytywnie wpływać na osoby cierpiące na depresję. Oprócz pożytecznie spędzonego czasu i pozytywnego zmęczenia, zyskujemy również satysfakcję, obserwując efekty naszej pracy.

4Wspinaczka górska

(3)
(0)
Hobby być może nieco bardziej wyrafinowane i rzadziej uprawiane, niemniej jednak co najmniej tak interesujące, jak inne pozycje w zestawieniu. Mniej dostępne ze względu na wymagany, specjalistyczny sprzęt.

5Kolarstwo

(5)
(0)
Jazda na rowerze również jest bardzo pożyteczną - dla naszego zdrowia i kondycji - aktywnością. Pamiętajmy jednak, żeby rodzaj roweru dostosować do nawierzchni, po jakiej będziemy jeździć.

6Parkour

(3)
(0)
Oryginalna forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, polegająca na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze w jak najbezpieczniejszy, najprostszy i najszybszy sposób. Tylko dla wybranych.

7Wędkarstwo

(3)
(0)
Hobby przypisywane głównie mężczyznom, w przeciwieństwie do innych w tym zestawieniu - nie wiąże się z ruchem (niemniej jednak można uzyskać podobny poziom satysfakcji).
1 / 2